קבוצת רכישה סמטה פלונית – תל אביב

plonit4s


קבוצת רכישה בניין לשימור בסמטה פלונית – פינת המלך ג'ורג' בתל אביב

קבוצת רכישה בניין לשימור בסמטה פלונית – פינת המלך ג'ורג' בתל אביב

על הפרוייקט מבחינה תכנונית

קומת הקרקע חנויות+ דירות גן מפוארות

קומות א-ד: 4 יחידות דיור בקומה

קומות ה-ו: דופלקסים ופנטהוזים מפוארים

סגנון הבנייה האקלקטי משלב בתוכו מוטיבים מזרחיים מקומיים עם נגיעות של האדריכלות האירופאית הקלאסית: תקרות גבוהות, חלונות קשתיים, עמודים מעוטרים, תבליטים ומעקי אבן מסוגננים .
הבניין הוא בניין מיוחד במינו. בניין לשימור.

על הסמטאות

סמטה פלונית וסמטה אלמונית הינן רחובות ללא מוצא היוצאים מרחוב המלך ג'ורג 14
הסביבה מאופיינת בבניה ותיקה למגורים בבנייני מגורים בני 3 – 2 קומות מעל קומת קרקע חלקם עם מסחר בקומת קרקע לצד בנייני מגורים חדשים יותר בני 8- 5 קומות.
ניתן להבחין בתוספות בניה בבניינים ישנים ובבניינים לשימור בסביבה.
בסביבה פיתוח ותשתית עירונית

תיאור הסביבה והבניינים
 
בסביבה בניינים בעלי שימושים מעורבים למגורים, מסחר ומשרדים בלב העיר תל- אביב.
הבניין ממוקם בפינת הרחובות המלך ג'ורג 14, סמטה פלונית 2.
רחוב המלך ג'ורג' הינו ציר תחבורה מרכזי המתמשך מרחוב אלנבי מדרום מערב ועד כיכר מסריק בצפון מזרח

ברחוב פעילות מסחרית ערה בחנויות הלבשה, הנעלה, תכשיטים, בתי קפה ומסעדות.
ממש ממול הפרוייקט החלה בניית פרויקט "שוק בצלאל" של חברת דנקנר, התוכנית הינה לבניית 125 יח"ד, שטחי מסחר ומבני ציבור בשטח כולל של כ- 12,800 מ"ר בנוי. המומחים מעירים כי פרוייקט מסוג שכזה יעלה את מחיר הדיור באזור.
ובכך הופך את קבוצת הרכישה לקבוצת הרכישה הטובה והמתשלמת ביותר בת"א
 
הסיפור ההיסטורי והמיתוג

סמטה פלונית וסמטה אלמונית נושאות עימן סיפור היסטורי מעניין. הן נבנו על ידי געצל שפירא, מיליונר ואיש עסקים מדטרויט שעלה לארץ לאחר מלחמת העולם הראשונה.
בשנת 1922, כחלק ממגמת בנייה של קבוצות מבנים מפוארים שבנו משפחות אמידות שהגיעו לתל אביב לאחר העלייה השלישית, רכש שפירא חלקת אדמה גדולה מתושב ערבי באזור רחובות אלנבי ומזרחה לכיוון הים. הוא הקים בה שכונת מגורים ונחלה רחבת ידיים עבורו.

השכונה נבנתה בפאר רב, וכללה רכישת שתי סמטאות אשר בקצה אחת מהן בנה ארמון לאהובתו סוניה. הוא ריצף את הדרך לשוק עבורה, הציב פסל אריה מאבן שבעיניו הוצבו פנסים אדומים לתאורה והגנה על ביתה, והעמיד זוג עמודי שער אובליסקים בתחילת הסמטה ששימשו כשער הכניסה אליה.

אלמוניות חסרת פנים, מקיפה כל פינה ברחוב. אפילו שמו של הפסל שפיסל את האריה המרהיב הוא תעלומה בלתי פתורה.
 
 
ראש עיריית תל אביב מאיר דיזנגוף לא הסכים לתליית שלטי שמות הרחובות על שמו של געצל שפירא ואשתו סוניה, ונתן הוראה להסירם. השלטים נתלו מחדש על ידי געצל והורדו שוב, עד אשר בישיבת מועצה קבע דיזינגוף את שם הרחובות כסמטה פלונית וסמטה אלמונית לדרעון עולם. לשם כך הוא הוסיף חקיקה עירונית, השוללת מעיריית תל אביב את הזכות אי פעם לשנות את שם הסמטאות. וכך עד היום אופפת את זוג הסמטאות המסתוריות וייחודיות בנוף האורבאני.
 
סגנון הבנייה האקלקטי משלב בתוכו מוטיבים מזרחיים מקומיים עם נגיעות של האדריכלות האירופאית הקלאסית: תקרות גבוהות, חלונות קשתיים, עמודים מעוטרים, תבליטים ומעקי אבן מסוגננים.
 
המיקום הנושק לשתי הסמטאות, הסיפור ההיסטורי, האופי האדריכלי של הבניין, ותוכניות הבניין העירוניות שיחייבו השקעה בתכנון ובשימור- כל אלו יאפשרו למתג את הפרויקט השוכן בלב העיר כאייקון ארכיטקטוני מיוחד, וליהנות מקהל פוטנציאלי של רוכשים המעריכים ארכיטקטורה אקלקטית של מבני שימור תל אביביים ייחודיים.
 
 לפרטים נוספים :
03-5793090

 

רחוב סמטה פלונית 2, תל אביב
פינת המלך ג'ורג'

*שם
*דוא"ל
*טלפון
הודעה